….a uvidíte, ako sa budete dobre cítiť. Zo začiatku to bude možno trošku ťažšie, ale dá sa na to v pohode zvyknúť. Táto kúra (nie dieta) pomáha aj pri problémoch s nadváhou.

Kúru je najlepšie začať 2-3 pred Splnom. Vtedy telo zvlášť dobre prijíma všetky živiny, ktoré mu dodáte, takže vtedy sa veľmi ľahko priberá (hlavne v samotný deň splnu). Začnite s kúrou opatrne a v tom čase jedzte trochu menej, ako inokedy. Večer po 18. hodine už nejedzte nič. Niekoľko dní  popíjajte bylinkový upokojujúci čaj.  Odvážnejší by si mohli naordinovať ovocné alebo dokonca pôstne dni, nech už “pôst” pre nich znamená čokoľvek.  Jedzte menej alebo niečo iné, ako obvykle.

Pri ubúdajúcom Mesiaci by ste vlastne mohli jesť tak, ako máte vo zvyku. Telo neprijíma živiny až tak dobre, hmotnosť sa nezvyšuje, väčšinou je stabilizovaná alebo mierne klesá. Vy však chcete jeden  – dva mesiace dodržiavať mesačnú kúru, aby ste prebudili svoje zmysly. Preto by ste mali počas 14 dní ubúdajúceho Mesiaca piť špeciálny čaj, vhodný na toto obdobie. Ubúdajúci Mesiac podporuje prečisťovanie tela a čistí krv. Počas tohto obdobia nebýva ani pocit hladu taký výrazný. V tele sa všetko regeneruje rýchlejšie, preto sa v dňoch ubúdajúceho Mesiaca aj rany lepšie hoja a neostávajú po nich jazvy. Posledné jedlo by ste mali jesť čo najskôr (medzi 16. a 17. hodinou).

Aj na deň novu je vhodné zaradiť si ovocnú alebo pôstnu diétu. Telo sa veľmi intenzívne zbavuje škodlivín a tento proces sa niekoľkohodinovým obmedzením stravy dá výrazne podporiť. Telo vtedy žije zo svoje (nadbytočnej) podstaty.

Počas dvoch týždňov, keď Mesiac dorastá, by ste mali prijímať o čosi menej potravy než obvykle, pretože telo výživné látky ľahšie vstrebáva a ukladá do zásoby. Dorastajúci Mesiac podporuje všetky aktivity smerujúce k výstavbe a posilneniu organizmu. Pokúste sa menej jesť, odíďte od stola 5 minút pred úplným nasýtením a pite veľa tekutín poobede medzi 15-17 hodinou. Posledné jedlo jedzte o jednu-dve hodiny skôr, ako zvyčajne, najneskôr o 18. hodine.

Reklamy