Vplyv Blížencov pôsobí na plecia, ramená, ruky a čiastočne na činnosť pľúc.

Opäť platí, že čokoľvek urobíte v dvoch či troch dňoch Blížencov pre oblasť pliec, ramien a rúk, má dvojnásobný  pozitívny účinok, preventívny, aj liečivý. Výnimkou sú chirurgické zákroky v tejto oblasti.

Všetko, čo v dňoch Blížencov silnejšie zaťažuje plecia, ramená a ruky, pôsobí škodlivejšie než v ostatných dňoch – napríklad prievan.

Dni na masáže

Zatiaľ je málo známe, že na masáže nie je vhodnejšieho času než dni Blížencov. Často sa práve v Blížencoch podarí v tele odstrániť dlhodobé blokády a napätia. Masáže, lymfatické drenáže a chiropraxia dokážu v dňoch Blížencov úplné zázraky. Blíženci výrazne ovplyvňujú aj oblasť pliec, výborne sa vtedy uvoľňujú chronické napätia. Avšak aj v dňoch zeme (Býk, Panna, Kozorožec) pri ubúdajúcom Mesiaci sú masáže na uvoľnenie zatvrdnutých blokád úspešnejšie než inokedy.

Na masáže slúžiace na uvoľnenie, zbavenie kŕčov a odstránenie škodlivín sa vo všeobecnosti najlepšie hodí obdobie ubúdajúceho Mesiaca. Ak má masáž pôsobiť hlavne na regeneráciu a posilnenie, dosiahnu sa lepšie výsledky pri dorastajúcom Mesiaci. Ubúdajúci Mesiac v niektorom z dní vody v Rakovi, Škorpiónovi alebo Rybách, je veľmi vhodný na lymfatickú drenáž, pretože vtedy sa ľahšie uvádzajú do pohybu všetky telové tekutiny.

Trochu odbočím. Je iba málo telesných chorôb alebo duševných porúch, ktoré by sa nedali zmierniť alebo liečiť jemným alebo dôraznejším dotýkaním sa kože (masáže akéhokoľvek druhu). Každá bunka tela musí obsahovať stále dosť živín, kyslíka, hormónov, protilátok a iných imunitných látok a pritom musí stále vylučovať toxické látky. Z tohto pohľadu je masáž výbornou prevenciou mnohých chorôb. Hm, možno by nebolo od veci, keby ju preplácali zdravotné poisťovne vo väčšom meradle a ako prevenciu.

Reklamy