Čo urobiť, aby sme zistili charakter nejakého miesta? Existujú dnes ľudia – prútikári, ktorí  Vám dokážu zistiť dobré a zlé miesta. Čo však urobiť, ak nijakého prútikára nepoznáte a už vôbec nie takého, ktorému by ste mohli dôverovať.

Neexistuje žiadny overený praktický návod, lebo osobné, duchovné skúmanie toho, či je pracovisko alebo miesto na spanie dobré alebo zlé, ovplyvňuje aj celkový životný postoj – želania, nádeje, očakávania a samozrejme aj obrazotvornosť. To všetko skresľuje vnútorný, neurčitý pocit, a tým aj cit pre dobré a zlé miesta. Niektorí ľudia spia na najlepších miestach v dome, a aj tak ich zničia svojou chamtivosťou, strachom a ťažkomyseľnosťou.

Ak máte pocit, že vy sami alebo nejaký člen Vašej rodiny spí alebo pracuje na zlom mieste, skúste najskôr presťahovať nábytok , posunúť písací stôl alebo posteľ.  Väčšinou stačí posunúť nábytok o jeden, či dva metre od starého miesta , aby človek zistil, či sa na novom mieste cíti lepšie.  Zmena zo zlého miesta na dobré môže viesť k abstinenčným javom, nepokojnému spánku, nervozite. Táto metóda sa, pravdaže, zakladá na princípe pokusu a omylu a môže byť trochu zdĺhavá. Je to však najlepšia možná metóda, ak príslušné miesta nemôžete dať preskúmať dobrému prútikárovi.

Zaujímavé: http://www.eduko.sk/tienice_gpz.htm

Chovatelia psov a mačiek by mohli pozorovaním svojich domácich miláčikov získať hodnotné poznatky.

Mačky: nepatria do postele okrem iného preto, lebo sú prenášačmi červov. Kto si však zvykol púšťať mačku v noci do postele, nemôže automaticky usudzovať, že spí na zlom mieste, ktoré mačky, ako vyhľadávači zón uprednostňujú už od prírody. Mačka totiž preberá aj negatívne žiarenia, ktoré z nejakého človeka priamo vychádzajú (pri ochoreniach alebo negatívneho postoja k životu). Keď si mačky prídu len nakrátko ľahnúť do lona alebo do postele, otierajú sa o určité miesto na tele (napríklad o plece) a potom znova zmiznú, preberajú negatívne žiarenie z tejto oblasti tela. Možno tam máte slabé miesto alebo dokonca nejakú chorobu. Mačky sa tiež dajú využiť ako “vnímači” zlých miest. Nijaká mačka však nezostane dlhšie na určitom mieste, ak tam nie je pre človeka negatívne žiarenie. Dajte si posteľ alebo pracovisko od nej “posúdiť” – položte na posteľ deku a pozorujte, ako sa mačka bude správať. Ak leží rada a dlho na určitom mieste postele, ani celá hŕba kníh na posteli by ju neodradila, aby ďalej neodpočívala na tomto zlom mieste. Ak musíte mačku často odháňať zo svojej stoličky pri písacom stole, je načase hľadať si nové pracovisko. Miesta, ktoré vždy ihneď opustí, keď ju tam posadíme, sú naopak pre ľudí priaznivé.

Pes: Pre psov platí opak, sú to utečenci pred zónou. Tam, kde sa pravidelne a radi usalašia, je väčšinou dobré miesto aj pre ľudí. Nečudujte sa teda, ak niekedy nájdete svojho psa na svojej obľúbenej stoličke. To, čo máte radi vy, má rád aj on, a to príjemné miesto bez zón, ktoré zotavuje. Niektoré prešľachtené rasy, či sú to mačky alebo psi, však tento prirodzený cit stratili. Aj mimoriadne prítulné zvieratá si občas ľahnú na nesprávne miesta, len aby zostali pri svojom pánovi. Preto pozorujte svojho domáceho miláčika, než začnete dôverovať jeho úsudku.

Reklamy