Ruženín – odroda kremeňa ružového zafarbenia. Od antických dôb bol nosený ako kameň lásky a srdca. V súčasnej dobe prudkého technického rozvoja, ktorý bezprostredne ovplyvňuje znečistenie ovzdušia jedovatými látkami a žiarením , získava ružením stále viac na význame ako prostriedok neutralizujúci vplyv nezdravého prostredia na náš organizmus.  Je to kameň krásy, priateľstva a radosti, ktorý nás robí prístupnejšími pre vnímanie krásy okolo nás. Stimuluje predstavivosť a porozumenie pre umenie.

 

Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Ukľudňuje atmosféru a zahládza hádky a obnovuje harmóniu po kríze. Navodzuje toleranciu a nezazlievavosť. Zbavuje nás zažratého stresu, hnevu a zatrpknutosti, komplexov menejcennosti a neschopnosti vpustiť si iných ľudí do srdca. Rozpúšťa nepríjemné spomienky a pocity viny. Navodzuje vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť. Pomáha rozpoznať toho pravého partnera.

Ochraňuje pri tehotenstve a pôrode. Používa sa pri zomieraní ako kameň prechodu a často sa používa pri práci so snami a rozpamätávaní sa na sny.

Znižuje uponáhľaných a prenáhlených. Dáva nám čas vydýchnuť si a rozhodovať s jasnou hlavou. Pomáha nám vyjadriť svoje pocity, ale aj lepšie pochopiť pocity ľudí okolo nás.

Pri posteli sa postará o dobrý spánok. Harmonizuje mentálne, emocionálne a astrálne telo.

Keď nosíte ruženín, prostredie na vás reaguje priaznivejšie ako inokedy.

Ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca. Pomáha čistiť orgány tela. Posilňuje vitalitu pohlavných orgánov. Vraj zvyšuje plodnosť.

Pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu. Zmenšuje problémy pri závratoch (vertigo).

Pomáha z tela uvoľňovať nadbytočné tekutiny a nečistoty. Pomáha pri úpale a zmenšuje výskyt pľuzgierov na spálených miestach.

Podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach. Zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia. Pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu. Potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší, pomáha pri fibromyalgii. Vyrovnávaním činnosti oboch mozgových hemisfér prináša dokonalejšie myslenie, aj keď nie nutne vyššiu inteligenciu.

Všeobecne sa odporúča umiestniť väčší kus ruženínu v blízkosti prístrojov, ktoré produkujú elektromagnetické žiarenie, ako televízia a počítač a tiež tam, kde je nebezpečenstvo stáleho elektrického smogu, najmä do spálne, kde sa zdržiavame prakticky tretinu života. Odporúča sa tiež pre zdravý a nerušený spánok umiestniť spolu s ruženínom blízko postele aj čierny turmalín a krištál.

Ako čistiť ruženín – v prvom rade ak ste kameň kúpili alebo dostali, je potrebné ho vyčistiť a nabiť. Pri kameňoch na liečenie robíme očistu vodou po každom použití, pri kameňoch do bytových priestorov raz za týždeň. Ak nosíte kameň ako prívesok na retiazke na krku alebo náramok, odporúča sa kameň čistiť raz za týždeň, prípadne raz za dva týždne (ak nosíte ruženín denne). Vzhľadom na to, že ruženín z niektorých lokalít, napríklad brazílskych, stráca na slnku farbu, odporúča sa nabíjať ho síce dlhšiu dobu, ale nie na priamom slnku. Výborné je nabíjanie počas splnu. Oživujúcu energiu môžeme z času na čas podporiť, ak ho položíme na drúzu ametystu alebo krištálu.

Zdroj: Josef Pavel Kreperát – Skrytá moc drahých kameňov

Reklamy