Je všeobecne známe, že žiadne stretnutie nie je náhodné. Každý, koho v živote stretnete, napíše zopár riadkov do vašej knihy života, niečomu vás naučí, niekam vás posunie. Ja mám v ostatnom čase šťastie na neskutočne úžasných ľudí. Patria sem aj dve dámy z Prešova.  Nepoznám ich nejak bližšie, ale sú príjemné, milé a hlavne usmiate. Ide z nich krásne pozitívna energia. A to ja môžem :-))))))) Ale prečo toto všetko píšem. Pri jednej z debát som počula slovné spojenie derivačný kúpeľ. Samozrejme som chcela vedieť, o čom to je… Tak sme  chvíľu o tom  rozprávali  a pozrela som si niečo bližšie na nete. A vážne ma to zaujalo. Dovolím si niečo z toho ponúknuť aj vám. Možno je to pre vás “práve to pravé orechové”.

Čo je vlastne derivačný kúpeľ?

Je založený na ovlažovaní a omývaní pohlavia (pohlavných orgánov) studenou vodou (z nádobky, nie vodou tečúcou) pomocou jemnej hubky počas 10 minút.

Kedy a ako kúpeľ robiť

Derivačný kúpeľ je určený všetkým – ženám, mužom, deťom i starým ľuďom. Jeho aplikácia je veľmi jednoduchá. Podstata spočíva v predlžovanom osviežovaní pohlavia studenou vodou pomocou veľmi jemnej hubky. Je potrebné, aby ste boli v teplej miestnosti alebo zvyšok tela mali dobre oblečený, aby ste neprechladli. Voda má byť studená, ale nie ľadová. Hubku (vyhradenú len na tento účel a len pre vás) držte tak, aby sa veľmi neohrievala. Pre ženy je vhodné použiť bidet alebo si sadnúť na dosku nad pevným vedrom, mužom je výhodnejšie robiť derivačný kúpeľ po stojačky nad umývadlom. Voda má byť v nádobe, nemá prúdiť (sprcha). Trenie hubkou má byť jemné (asi ako jazyk mačky) v smere spredu do zadu. Pre dospelého človeka s hmotnosťou menej ako 70 kg stačí 10 minút na jeden kúpeľ, nad 70 kg je to 15 minút, maximálny čas je 20 minút. Derivačný kúpeľ robíme niekoľko týždňov jedenkrát denne, iba pri veľkej záťaži dvakrát denne. Na prevenciu potom stačí robiť kúpeľ 2-4 krát za týždeň. Po aplikácii je vhodné zohriať sa – zabaliť sa do deky, vliezť pod perinu a pod. Najlepší čas na kúpeľ je ráno nalačno. Derivačný kúpeľ nerobíme nikdy hneď po, ani tesne pred jedlom. Uvoľnenie zbytočností by mohlo vyvolať nevoľnosť. Po jedle by mala byť pauza 1,5 až 2 hodiny. Jedinou kontraindikáciou je menštruácia. Tehotné ženy aj malé bábätká reagujú pozitívne a veľmi rýchlo.

Ako to celé pôsobí?

Ochladzovanie pohlavia spôsobuje to, že sa prebytočné látky, ktoré telo nedokázalo spracovať a začali sa rokmi ukladať, uvoľňujú a dostávajú späť do vylučovacích orgánov. Sú vylúčené hlavne stolicou (tá je počas aplikácie kúpeľa častejšia ako obyčajne). Iste viete, že prebytočné látky – tzv. “balast” sa do nášho tela dostáva všetkými možnými cestami: stravou, dýchaním, kozmetikou, pitím, pokožkou atď. Aj keď si dávame pozor napr. na stravu, veľakrát dávame telu viac, ako potrebuje. Čo sa týka ovzdušia, pôdy a pod. – to ovplyvníme ešte ťažšie ako stravu. Takže aj u ľudí, ktorí sa snažia žiť zdravo, prípadne sa aj prečisťujú niektorými spôsobmi, ešte môžeme nájsť istý “balast”. Jeho hromadenie v hornej časti hlavy je veľmi pravdepodobne jedným z dôvodu šedivenia vlasov, podieľa sa na vzniku chorôb hlavy, zubov, neuralgií, spôsobuje chátranie svalových vlákien, a tým podporuje vznik vrások. Hromadenie odpadu v kĺboch spôsobuje zníženie pružnosti tela. V príkladoch by sa isto dalo pokračovať.

Účinky derivačného kúpeľa

Vylučovaním nadbytkov z tela  pôsobí kúpeľ ako regulátor váhy bez zmenšovania a ochabovania svalovej hmoty. Naopak, svalový tonus sa zvýši. Aj štíhli ľudia, ktorí nepotrebujú chudnúť, majú v tele prebytok nepotrebného. Derivačný kúpeľ pôsobí ako harmonizátor organizmu, navodzuje pohodu (čoho dôsledkom je zníženie chuti na sladké), zbavuje organizmus stresu. Napriek tomu, že nejde o liečenie, pomáha derivačný kúpeľ aj pri akné, vráskach, ekzémoch, bradaviciach, astme, biele vlasy získajú svoju pôvodnú farbu, pri rôznych druhoch bolestí: hlavy, zubov, chrbtice, kĺbov, ďalej pri horúčke, zápche, inkontinencii moču, odvykanie od závislostí a hlavne zbavovaní sa toxínov.

Aplikovanie derivačného kúpeľa má zreteľné výsledky pri odstraňovaní prebytkov z tela. Preto by sme ho mali zaradiť do bežnej starostlivosti o svoje telo, tak ako je to so sprchovaním, či čistením zubov.

Zdroj: http://www.bukera.sk,  http://www.eutrofia.sk

Reklamy