Veľakrát sa mi stalo, že ľudia v mojom okolí nedodržali buď čas schôdzky, alebo sľub, ktorý mi dali. Stále som premýšľala, kde ja robím chybu, čo sa mám ja naučiť. Čo to chce mne povedať. Vždy som totiž bola a aj som presvedčená o tom, že dodržanie sľubu alebo dohody je úcta voči sebe samému a aj voči človeku, ktorému sme sľub dali, s ktorým sme sa na niečom dohodli. 

Dnes som našla na nete úryvok z knihy Doreen Virtue – Rady anjelov na každý deň, kde to je krásne vysvetlené. Ďakujem. 

“Kdykoli dodržíte něco, na čem jste se dohodli, vaše vnitřní já se usmívá. Vaše sebedůvěra se zvýší vždycky, když dodržíte nějaký slib, protože se učíte, že sami sobě můžete věřit.

Tím, že se k druhým chováte spravedlivě a s úctou, k vám vesmír vysílá totéž – jinými slovy, vaše činy jsou investice do vás samých a vaší budoucnosti. Učí vás tak, že dokud budete jednat moudře a čestně, můžete důvěřovat ostatním i světu.

Nejdůležitějšími sliby jsou ty, které dáte sami sobě. Pokud se rozhodnete učinit pozitivní změny, přijmout zdravější návyky a podobně, vaše vnitřní já bude mít radost jako malé dítě, kterému rodiče slíbili vytouženou odměnu. Jestliže tato předsevzetí dodržujete, vaše duše se cítí milovaná a v bezpečí a září štěstím.

Dnes se proto snažte dodržet sliby, které jste dali sobě i druhým. Úsilí, které vás to bude stát, se vám vrátí vzhledem k odměně, která vás čeká – to vám slibujeme!”

 * * * 

Myšlenka pro tento den

Dodržuji sliby, které dávám sobě i ostatním. Ctím své dohody a stojím si za svým slovem a mám z toho velmi dobrý pocit.

 * * *

 – z knihy Rady andělů na každý den, Doreen Virtue (Magda, Svět zázraku)

 

 

Reklamy