Približne pred dvomi rokmi sa mi dostala do rúk kniha Dana Millmana Cesta pokojného bojovníka. Tá kniha ma úplne dostala. Je v nej toľko múdrosti, až sa človeku rozum miestami zastavuje. Dnes som našla túto knihu sfilmovanú a naozaj odporúčam pozrieť si ho. Ak ste sa teda nedostali ku knihe.

Krátky úryvok z knihy:
“Je jedno príslovie: Keď sedíš, seď. Keď stojíš, stoj. Nech robíš čokoľvek, rob to bez váhania. Keď sa raz pre niečo rozhodneš, rob to s plným nasadením. Nebuď ako ten kazateľ, ktorý myslí na modlenie, keď sa miluje so svojou ženou, a na milovanie, keď sa modlí. Je lepšie robiť s plným nasadením chyby, ako s trasúcou dušičkou sa chybám vyhýbať. Zodpovednosť znamená poznať pôžitok aj jeho cenu, rozhodnúť sa na základe toho poznania a žiť bez obáv podľa svojho rozhodnutia.”

“Príliš v tom počujem to buď – alebo. Čo tak umiernenosť?”

“Umiernenosť? To je maskovaná priemernosť, strach a zmätok. Je to diablova pasca. Je to krívajúci kompromis, ktorý nikomu neprinesie šťastie. Umiernenosť je pre večne sa ospravedlňujúcich, ktorí vysedávajú na plote sveta a boja sa postaviť. Je pre tých, ktorí sa boja smiať alebo plakať, ktorí sa boja žiť alebo zomrieť. Umiernenosť je vlažný čaj, ktorý uvaril sám diabol.”

Želám Vám krásne zážitky pri vnímaní nádherných myšlienok…..

“….Chceš mať všetko vysvetlené?…………..a prečo?…..”

TU si môžete stiahnuť film.

Reklamy