Počúvate stále dokola: “mysli pozitívne”…..”ak chceš, aby sa ti želania v živote plnili, musíš ísť stále za svojim”…..a …….. nejako to nefunguje?

Verím, že je to tak. Stretávam sa s ľuďmi, ktorí mi dávajú otázky, prečo je to tak. Veď dokola si hovoria pozitívne afirmácie, dokola si želajú splnenie svojich želaní. 

To je všetko pekné, ale prečo to potom nefunguje? Nuž preto, lebo vaše želanie a vaše pocity sú energeticky kdesi úplne na opačných koncoch. 

images

Uvediem príklady: 

Mojim želaním je ísť na dovolenku na ostrov Rab minimálne na tri týždne. Krásne! Želanie plné energie!  Čo však môj pocit? Hm…..nemám dostatok peňazí. Energia, ktorá teda pozitívna nie je. Úplne rozdielne energie. Preto to nefunguje!

 Alebo:

Vaším želaním je vlastniť malý penzión, kde budete ponúkať výborné domáce jedlá, kde bude útulne a krásne! Nádhera! Ale váš pocit: kde by som na to zobrala? Zvládla by som to? 

Želanie a pocit musia byť aspoň približne na rovnakej energetickej úrovni, inak vždy zvíťazí pocit!

A ako je to s pozitívnymi afirmáciami? Žijete vo vzťahu, ktorý vám ubližuje, ničím vás nenapĺňa. Pre pokoj v rodine a kvôli deťom a možno kvôli tomu, čo by povedali íni, vo vzťahu zotrvávate, svoje túžby a priania, svoje pocity a emócie skrývate hlboko vo vnútri, kde vás to úplne zožiera. Lomcuje vami veľa negatívnych emócií. Hovoríte si pritom pozitívne afirmácie a aj tak sa nič nedeje?

Alebo:

Vaša finančná situácia je zlá a neviete, ako z toho von? Hovoríte si pozitívne afirmácie a nič?

Je to podobné ako som písala vyššie. Energie sú tu úplne rozdielne. 

Aby pozitívne afirmácie mali svoj účinok, je dobré si v prvom rade priznať a uvedomiť emócie, ktoré v sebe ukrývate. Nebojte sa ich. Nie sú strašiakom, sú vaše a môžete im napríklad poďakovať za to, že prišli do vášho života. Otvorili vám totiž pohľad na svet z inej strany. Poďakujte aj strachu, ale povedzte mu, že ho prepúšťate zo svojho života. a tak môžete začať pozitívne afirmovať…… 

Je veľmi dôležité uvoľniť zovretie a prestať sa “držať za krk” . Pocítite uvoľnenie a pokoj. Tak nastáva čas na plnenie vašich túžob a prianí. 

Reklamy