prevziať (1)“Na svete existuje len jeden jediný spôsob, ako donútiť ľudí, aby niečo urobili. Už ste o tom niekedy premýšľali? Len jeden jediný spôsob. A to – presvedčiť ich, aby to chceli urobiť sami”.

“Za našu únavu nemôže práca, ale obyčajné starosti, frustrácia, hnev. Andy, kapitán lode Cotton Blossom (z hudobnej komédie Jeroma Kerna – Show Boat) v jednej zo svojich filozofických úvah hovorí: Šťastní sú tí ľudia, ktorí robia to, čo ich baví.” Takých ľudí postretlo ozajstné šťastie, lebo namiesto únavy a problémov cítia energiu a radosť. 

TAM, KDE SÚ VAŠE ZÁUJMY, TAM JE AJ VAŠA ENERGIA.

Schopenauer: “Málokedy myslíme na to, čo máme, ale stále len na to, čo nemáme”. Asi 90% vecí v našom živote je dobrých a 10% nedobrých. Ak chceme byť šťastní, stačí sa sústrediť na tých 90% a ostatných 10% ignorovať. 

So slovami “Mysli a ďakuj” sa možno stretnúť v mnohých cromwellovských kostoloch v Anglicku………porozmýšľajte nad nimi.

Benjamin Franklin – “Na nikoho nepoviem nič zlé, ale v každom hľadám len to dobré”. Kritizovať, odsudzovať a sťažovať sa dokáže každý hlúpák, a väčšina hlupákov tak aj robí. Ale len silná osobnosť, ktorá sa vie ovládať, dokáže chápať a odpúšťať.

Zopár myšlienok z knihy Dale Carnegieho – Ako sa tešiť zo života a z práce.

Reklamy