images (1)Všeobecné tendencie: Veľknažka, Diabol, Smrť

Môžeme sa na to pozerať ako na vplyv Mesiaca, Saturna a Marsu. Z hľadiska pôsobenia energií ide o veľmi silné obdobie. Tlak okolností bude vplývať bez výnimky na každého. Bude treba odstrániť všetko staré a zbytočné. V bežnom živote to pocítime tak, že budeme mať snahu zbaviť sa všetkých nepotrebných predmetov, šiat, slovom zbytočností a starín. Lenže to isté sa bude diať aj na vyššej úrovni. Budeme sa musieť zbaviť aj obťažujúcich vzťahov a nepustiť do svojho života tých, ktorí sú negatívni. Ľudia akoby sa rozdelili do dvoch táborov a stred sa vytratil.

Tí múdri, citliví, úprimne veriaci a na vysokej duchovnej úrovni na jednej strane a na druhej agresívni, egoistickí, neprajní a hlúpi. Medzi zlom a egoizmom a láskou, duchovnosťou nastane boj, Saturn začne tlačiť na zodpovednosť. Východiskom je nereagovať odplatou. Poviem príklad. Počas nežnej revolúcie študenti dávali ozbrojeným zložkám za ich štíty kvety. To bol ich odpor, reagovali nenásilím. Agresivita, tvrdosť a veľké ego bude útočiť na láskyplných ľudí. Bude sa to naozaj diať všade, vo všetkých oblastiach života – jediné čo pomôže, nevracajte naspäť zlo. Prajte si z celej duše, z celého srdca mier a pokoj. Modlite sa zaň ako viete ale úprimne. Tieto energie zasiahnu najmä mladých ľudí. V tomto ťažkom období sa nenechajte zavliecť do hádok, všakovakých hier, machinácií a nečestného konania. Intrigáni vás budú pokúšať, nedajte sa nimi zviesť, kráčajte pokojne, s láskou. Mnohí sa budú naozaj snažiť víťaziť pomocou temných, negatívnych síl, ale ak si vnútro vyplníte láskou, nedotknú sa vás. Je na každom z nás, či sa necháme vtiahnuť do zloby, fanatizmu, egoizmu, alebo pôjdeme tichou, pokojnou cestou nenásila.

Politická scéna: Voz, Svet, Blázon 

Divadelné predstavenie a pôjde o tragikomédiu, neskôr už len o komédiu. Z nejakej príčiny sa odložia všetky štátne veci, možno bude vyhlásený štátny smútok, alebo sa vyskytnú nečakané udalosti v cudzine. Na základe úplne novej, nečakanej situácie bude potrebné niečo urýchlene riešiť, javí sa, že to povedie k lepšiemu. Ani nebudeme vedieť ako a budeme hovoriť o šťastí, a tak urobia aj politici. Spätne to budeme považovať ako dobrý krok. Vláda sa bude musieť zaoberať emigrantmi.

Ekonomika: Panovník, Veža Hviezda

Nadchádzajúce obdobie by som prirovnala k situácii človeka, ktorý stratil peňaženku aj s dokladmi, alebo ho o veci okradli a na druhý deň ich nájde, alebo na inkriminovanom mieste sa mu všetko objasní. Vidím tu veľký prepad burzy v najsilnejšom štáte a objavia sa peniaze alebo mena, ktorá sa doteraz tajila. Šok z noci do rána a aj pre našu krajinu. Vo finančnom sektore môžeme očakávať veľké zmeny – karty ukazujú na 16. – 17. októbra. Na našu ekonomiku budú vplývať problémy s energetikou a vidím tu haváriu na plynovode. Posledná z kariet ale hovorí o nádeji do budúcnosti a aj to, že Slovensko všetky tieto katastrofy v konečnom dôsledku zvládne.

Zdravie: Lev, Panovníčka, Božie súdy

Nasledujúce obdobie praje zdraviu, začnú sa vyzdvihovať prírodné spôsoby liečenia, preferovať zdravý životný štýl. Veľmi bude záležať na tom, v akej psychickej pohode sme. Z psychy by sme mali vylúčiť obavy a strachy. Zlepšenie vitality ale od nás chce pohyb, prechádzky v prírode, rodinné stretnutia tak isto v záhradách. Pozornosť by sme mali venovať najmä srdcu, snažiť sa vnímať všetko pekné, Venuša nám praje. Výborné obdobie na počatie deťatka. Objavia sa lieky na onkologické ochorenia a na doteraz neliečiteľné choroby.

Láska: Obesenec, Miernosť, Slnko

Vrátim sa k úvodu. Aj vo vzťahoch sa bude oddeľovať dobré a zlé. O prvej karte sa hovorí, že patrí medzi najzáhadnejšie. Stagnáciu ale aj vnútorný vývoj, zmenu životného štýlu. Neriešme nezhody hádkami a nenechajme sa do nich vtiahnuť. Zvážme a múdro, ale aj so srdcom, čo nám vzťah dal a bez unáhlenia sa rozhodnime ako ďalej. Obesenec spolu s miernosťou dáva šancu na niečo nové vo vzťahu. Je to akoby alchymista vytváral z olova zlato. Ak aj bolo niečo menej stabilné, ale ľudia majú v sebe dostatok lásky, môže sa tento stav zmeniť na pevné puto – zlato. Ľudia by mali pochopiť, že každý z nás je iný a ak to budú akceptovať, začnú byť šťastní. O tom hovorí tarotová karta Miernosť. V tomto období zvažujte svoje kroky tak, ako keď alchymista pridáva jednotlivé ingrediencie. Rozvážnosť vás privedie ku šťastiu a ešte mi prišla na um rozprávka o Mrázikovi. O Nasti, ktorá nežiadala nič a dostala všetko.

Zdroj: TU

 

Reklamy