stiahnuťMoje poznanie – ľudia sú unavení, vystresovaní, plní strachu, bezmocnosti, nevedia, čo ďalej – ich energia je blízko bodu mrazu.

Dokola počúvam ľudské osudy, ich trápenia. Tak som sa trochu zamyslela, čo s tým. Stále dokola mi prichádza, že sa nechajú vťahovať sami do týchto situácií.

Keď si len vezmem obyčajnú predpoveď počasia. Ako môže ovplyvniť naše fungovanie? Nuž jednoducho. S očakávaním si takmer každý večer vypočujete predpoveď na ďalší a ostatné dni. Zamračené, dážď, teraz aj mrazy, prípadne sneženie a nedajbože silnejší záťažový stupeň a sami seba „naprogramujete“ na to, že tie dni budú nedobré. Prečo? Veď počasie je také, aké je a ono za vašu náladu a vaše vnímanie dňa predsa nemôže. Ide si „svojou cestou“. Patrí k nemu dážď, zima, mráz, sneh, slnko, teplo………. A z môjho pohľadu hovoriť o záťažových stupňoch je aj nezodpovedné. Ľudia trpiaci reumatickými bolesťami, srdciari a neviem, kto ešte, dokážu si v jednom momente „pripraviť“ svoje ďalšie dni na bolesti a trápenie. Celé zle!!!!!! Starí a prastarí rodičia nepozerali žiadne predpovede, prijímali s úctou a pokorou každé počasie. 

Rada č. 1 – Nedajte si počasím pokaziť deň! Je to iba o vás a o tom, ako chcete deň vnímať. Aj záťažovému stupňu môžete ukázať dlhý nos!

Veľkú úlohu zohrávajú spravodajstvá a informácie zo všetkých možných médií, ktoré sa na vás hrnú. a vy – úplne dobrovoľne – necháte tieto prúdiť do seba. Nechávate sa vtiahnuť do vecí, ktoré veľakrát vôbec neovplyvníte a ani sa vás netýkajú. Tie, čo sa vás týkajú, sú aj tak prezentované nepravdivo, zahmlene so zámerom vyvolať vo vás strach a obavy. Prečo? Lebo práve strach je najľahší spôsob, ako s ľuďmi manipulovať. Zdravý rozum a úsudok odchádzajú, z ľudí sa stávajú bábky. Popri tom vás nakŕmia hlúposťami typu – tá a tá „celebrita“ odhalila prsník vtedy a vtedy, mala na večeru to a to, potom sa k tomu pridružia televízne „žumpy“ typu Mama, ožeň, Farma….a neviem, čo všetko. Bravúrne sa tak odpútava pozornosť od vecí podstatných, od pravdy a zdravého úsudku. Sem tam čítam rôzne komentáre k podobným článkom a reláciám. Ako ľudia krásne pristupujú na túto hru. Vykecajú sa, pourážajú sa, ponížia sa……..a tí, ktorých účelom toto bolo, mädlia si ruky, ako sa im to zasa podarilo. V ľuďoch sa zbierajú tak nesprávne emócie, vytvára sa nedobrá energia. S tým aj veľa ľudí zaspáva a denne s nimi žije. Tak sa potom z človeka stáva uzlík nervov, plný negatívnych emócií a pocitov. (Ja osobne som napríklad televízne noviny nevidela už 5,5 roka a je mi fajn. Televíziu vôbec pozerám veľmi, veľmi málo a ak, tak sú to vždy dokumenty, kde sa môžem dozvedieť niečo nové a zaujímavé)

Rada č. 2 – Zvážte a starostlivo selektujte informácie, ktoré vpustíte do svojho života. Zvážte, komu a čomu budete venovať svoj čas a svoju energiu.

Ďalej  sú tu reklamy, ktoré chcú ženy dokola presviedčať, že iba s ich prípravkom bude ich pokožka krásna, omladne, vyhladí vrásky. Mňa nepresvedčia. Krása človeka a nielen ženy je v prirodzenosti a v  tom, čo je vo vnútri. Ak je tam pokoj a spokojnosť , je to vidno aj navonok. Nedajte sa presviedčať, že nie ste krásni, že vaše vrásky sú hanbou alebo rušivým momentom. Patria totiž nádherne k vám! Ste krásni takí, akí ste! Ste jedineční každý deň a za každých okolností!

Rada č. 3 – Verte sami sebe, svojim pocitom. Verte vo vlastnú silu a  krásu, ktorá vo vás je. Kašlite na reklamy!

 

Pri nákupoch som si všimla, ako ľudia hromžia nad kvalitou tovaru. Povedzme si úprimne, je to naozaj miestami čistá hrôza. Na druhej strane však – je to lacné, tak to treba kúpiť. Najlepšie niekoľko kilogramov, lebo sa to cenovo oplatí. Doma to zakrátko zhnije, ale pocit, že to bolo kúpené za oveľa lacnejšie, je na nezaplatenie. Opäť celé zle!  Ak chcete, aby vám neboli podsúvané šmejdy a nekvalitné veci, nekupujte ich. Za žiadnu cenu. Iba tak môžete dať priestor novému! Vyberajte si obchody s kvalitným tovarom. Možno o pár centov nakúpite drahšie, možno nekúpite 5 kg lacných mandariniek,  ale kúpite 3 kg, ale budú stáť za to. Nebuďte pohodlní v tom, že pod jednou strechou v reťazcoch nakúpite všetko. Nedajte priestor niečomu, čo nestojí za to.  Sama som v tomto urobila zmenu a môžem povedať, že je to zmena veľmi pozitívna! Zistila som, že nepotrebujem veľa z toho, čo som doteraz za lacný peniaz nakupovala. Neplytvám ani peniazmi, ani potravinami, či iným tovarom. Prestala som hrať hru, ktorú mi títo „obchodníci“ ponúkali.

Rada č. 4 – Nedajte sa vtiahnuť do hry obchodných reťazcov. Začnite si vážiť seba, svoje zdravie a svoje peniažky. Dávajte priestor veciam kvalitným, tak aj kvalitným službám.

Milí priatelia,

mohla by som pokračovať vo vymenúvaní ďalej………. Ale……..

je čas na zmenu! Aj toto počúvam okolo seba. Vítam to! Je dobré si však uvedomiť, že zmena môže nastať, ak v prvom rade začneme meniť seba samých. Inak to nejde. Aj more vniklo z kvapôčok vody, aj púšť zo zrniek piesku. Aj puzzle vám dajú obraz, ak poskladáte jednotlivé kúsky správne. Je doba, kedy je čas na pravdu. Je správny čas na to, aby ste zdvihli hlavy a pozreli sa znova do slnka. Je čas nájsť stratenú sebadôveru, úctu k sebe samému. Pustite zo svojho života mentálne návyky a nezdravé vzory správania. Vesmír je vám naklonený a naozaj veľmi pomáha. Využite to a využite to správne! Odmena na nás všetkých už čaká! 

 

Reklamy