deťuškyVeľmi dlho tvrdím, lebo som o tom presvedčená, že ADD a ADHD sú vymyslené diagnózy. Je nejakým zvlášť moderným “športom” nielen dospelých, ale aj deti zaraďovať do rôznych diagnóz. Je to výhodné, pretože tak je pacient na svete a lekári, či farmapriemysel majú svoje peniažky do vreciek. Najhoršie na tom je, že ľudia toto akceptujú a to je ten najväčší problém. Zvlášť ma to poburuje pri malých deťoch – jednoducho sa určí diagnóza ADHD a hotovo. Nikto z rodičov sa nezamyslí, prečo je dieťa hyperaktívne, prečo má poruchu pozornosti.  Čo svojim správaním dáva rodičom najavo? Čo im chce ukázať? V čom ich chce nasmerovať? Prečo má poruchu pozornosti? Nie je to náhodou tým, že tú pozornosť nemá od rodičov? V čom im nastavuje zrkadlo?

Lenže – zostali sme pohodlní. Je pre veľa z rodičov jednoduchšie zvaliť vinu na dieťa a jeho ADHD……..je problém nájsť si možno čas na to, aby sa deťom venovali, pozorne ich počúvali a hovorili s nimi. Namiesto toho už deti v predškolskom veku vedia bravúrne obsluhovať mobil, tablet a  neviem čo všetko. Je jednoduchšie kúpiť rôzne PC hry, v ktorých je iba samá násilnosť, vulgarizmy a prázdne príbehy. je načase začať vnímať veci okolo seba pozornejšie, počúvať svoje deti a hovoriť s nimi, jednoducho byť pri nich…..

A dnes mi prišiel do cesty článok:

“Šokující zpověď předního psychiatra: pomáhal jsem vymýšlet ADHD jakožto nemoc

Spousta lidí vágně chápe, že Americká psychiatrická asociace (APA) si vymýšlí nemoci, neboť pokračuje s rozšiřováním nových problémů v jejich DSM, či Diagnostickém a statistickém manuálu duševních nemocí. Nedávno otec ADHD (hyperaktivní poruchy pozornosti) oznámil, několik měsíců před svoji smrtí, že …“ADHD je prvotřídním příkladem fiktivní nemoci“. Celý článok si môžete prečítať TU

Reklamy