sradostou_1399030690Možno teraz niekoho naštvem, ale dajme si ruku na srdce a povedzme si naozaj úprimne – o čom je to naše školstvo? Veľakrát som na rôznych fórach reagovala na túto tému s konštatovaním, že súčasné školstvo je z môjho pohľadu ako hnilé jablko. Prestaňme sa teda konečne tváriť, ako len chceme, aby naše deti mali vzdelanie, aby tak mohli nájsť v spoločnosti uplatnenie. (pozrite sa na úrady práce, koľko vzdelaných ľudí je dnes nezamestnaných, pritom chýbajú obyčajné profesie)

Derú sa mi na jazyk rôzne slová. Na FB koloval článok, ktorý vystihuje môj pohľad, moje vnímanie školstva. Stále žijeme kdesi v roku 5, aj keď sa na veľa školách používajú najmodernejšie výdobytky techniky. Stále je tu totiž ten starý, skostnatený systém, ktorý absolútne nevie reagovať na to, ako sa veci v spoločnosti menia. Nechápu základný fakt, že deti sú už naozaj iné. Potrebujú nie sa zaradiť do stáda a bečať dokola poučky. Načo im to je v reálnom živote? Stále tiež nechápu, že každé dieťa je individualita a určite nebude mať ruky za chrbátom, ako kedysi. Aj keď taká “rákoska” bol jeden výborný vynález 😀 😀 . A práve preto, že sa tá iná energia detí nechápe, vznikla diagnóza ADHD A ADD. Na to sa vyhovárajú ako učitelia, tak rodičia. Pritom je to úplne jednoduchá záležitosť – pochopiť, vnímať, snažiť sa správne reagovať – flexibilne meniť a tak zabezpečiť, že z detí nebudú blbé stroje v konečnom dôsledku neschopné žiť normálny, reálny život tak, aby boli spokojné a šťastné. Aj keď ja osobne poznám už učiteľov, ktorí toto chápu, snažia sa žiť pre deti a rozvíjať v nich to, čo ich baví. Ale narážajú na hnusný, nezmyselný systém. V článku, ktorý vám tu následne ponúkam k zamysleniu je vysvetlená druhá strana problému………….

“V tom je tá naša úbohosť a pokryteckosť. Učia, že systém je len systém. Učíme sa a rodičia nás učia… Kamarátsky obchádzaj, podvádzaj, drž tú hubu a krok! Hlavne na vzťahy s najbližšími dbaj a s nadriadeným!  Nech nedajbože s nimi nedôjde k nejakému sporu. A zvyšok sveta nech je ukradnutý. Tvoje vedomie totiž ďalej ako za týchto ľudí nesiaha. Že Slovensko je širšie? Čo?”

TU čítajte ďalej: http://cestacloveka.sk/2016/10/05/pokrytecki-ucitelia-svorirad/

 

Reklamy