“Prosím počúvajte. Urobím veľmi dôležité vyhlásenie. Väčšina vašich utrpení existuje preto, lebo sa bojíte rozmýšľať o niektorých oblastiach vášho života, o niektorých komponentoch vášho života. Vy máte strach rozmýšľať, premýšľať. Vy si vždy myslíte, že strach dostávate preto, lebo o tých oblastiach premýšľate. Nie je to tak! Vy sa v skutočnosti bojíte premýšľať! To je dôvod, prečo si myslíte si, že tieto myšlienky môžu vo vás spôsobiť strach. Preto potom prestanete rozmýšľať.

Dám vám príklad. Myslíte si, že keď budete rozmýšľať o duchoch, tak budete mať strach. Ale ja vám poviem, že trpíte preto, lebo sa bojíte rozmýšľať o duchoch a o vedľajších účinkoch a následkoch. Nie je to tak, že trpíte preto, lebo rozmýšľate o duchoch, ale trpíte preto, lebo máte strach rozmýšľať o nich a súvisiach následkoch. Takisto musíte vedieť, že rozmýšľanie o duchoch a jeho následkoch, nebude mať na vás žiadny vplyv. Rozmýšľanie o ohni a jeho následkoch nespáli vaše telo! Keď budete mať túto jasnosť, tak budete vedieť, ako nemať strach z rozmýšľania. Keď nebudete mať žiadny strach rozmýšľať o duchoch a následkoch, nikdy nebudete na nich myslieť a nebudete mať strach! Prosím pochopte to! Otváram dôležitú väzbu s pochybnosťami, ktoré máte o sebe vo vašom bytí.
Dávam vám vzorec „algebry života“. Niekedy budete zachytený v nejakej slučke. Nebudete vedieť, kde to začalo, kde to skončí a ako to otvoriť, odomknúť. Je to jedna z dôležitých slučiek: Keď si budete myslieť, že vtedy, keď budete rozmýšľať o duchoch, budete mať strach, budete sa triasť a preto by ste nemali o nich rozmýšľať, tak nemáte pravdu! Nedostanete strach preto, lebo o nich rozmýšľate. Dostanete strach preto, lebo nechcete o tom rozmýšľať! A keď dostanete strach, pretože nechcete o tom rozmýšľať, tak tento uzol bude pretrvávať. Keď nechcete rozmýšľať o duchoch, čo budete robiť? Celý deň budete premýšľať nad tým, že nechcete rozmýšľať o duchoch!
Počúvajte! „Vyžehlenie“ vášho vnútorného priestoru a oslobodenie od strachu rozmýšľať, to je integrita. Keď prinesiete integritu do vášho vnútra, oslobodíte sa od strachu rozmýšľať, myslieť, premýšľať. Môžete si pekne, pohodlne sadnúť a rozmýšľať: „Keby prišiel duch, čo by sa stalo? Aké budú možnosti? Môže uchmatnúť moju ruku a zjesť ju! A keď nebude spokojný, tak môže odtrhnúť moju nohu a zjesť aj tú! Čo ešte?“ Keď budete schopní ísť do extrému logického rozmýšľania bez strachu a bez odporu, poviem vám, tento prúd myslenia vo vás už druhý raz nenastane!
Nech sa obávate čohokoľvek, sadnite si a veľmi pokojne, jasne si uvedomujte, že to nebudete mať len preto, že nad tým budete rozmýšľať. Milión vecí, nad ktorými ste rozmýšľali, ste nedostali. Chceli ste aj súkromné lietadlo, ale získali ste ho? Nie! Preto si jasne uvedomte, že obyčajné rozmýšľanie vám neprinesie žiadne výsledky. Výsledky vám prinesie iba to, keď vytvoríte priestor. „Vytvoriť priestor“ znamená ZOBRAŤ ZODPOVEDNOSŤ a rozmýšľať.
Pohodlne si sadnite a jasne si povedzte: „Teraz si dovolím premýšľať až do extrémnych záverov, logických záverov každého smeru myšlienok, ktorého sa bojím. Keď sa bojím chudoby, sadnem si a budem premýšľať o extrémnej chudobe. Keď sa bojím väzenia, budem premýšľať o extrémnej možnosti väzenia. Keď sa bojím smrti, sadnem si a budem rozmýšľať o extrémnej možnosti smrti. Keď sa bojím choroby, budem rozmýšľať o extrémnej možnosti choroby.“
Strach rozmýšľať, myslieť vám nedovolí premýšľať za určitou hranicou. To neznamená, že strach spôsobí, že úplne zabudnete na predmet rozmýšľania. Napríklad, keď sa bojíte choroby a nebudete logicky rozmýšľať o jej extrémnom konci, to neznamená, že váš vnútorný priestor si nikdy na túto chorobu nespomenie. Nie! Logicky o tom nebudete premýšľať, ale podvedome áno. Poviem vám, čokoľvek, čo zostane vo vašom podvedomí ako bremeno, záťaž a bude vás nútiť premýšľať o tom, vyneste všetko von a vedome o tom premýšľajte až k logickému záveru. Vďaka integrite strach z premýšľania zmizne a akonáhle zmizne, nemôže vám spôsobiť strach.
Prosím pochopte, vesmír funguje na základe zákona: „Nerobte iným to, čo nechcete, aby iní robili vám. Keď nebudete iným robiť to, čo nechcete, aby bolo robené vám, tak to čo nechcete, aby vám bolo robené, vám iní robiť nebudú.“ Toto je vesmírny zákon života. Keď nebudete mať strach z rozmýšľania, rozmýšľanie vám nebude spôsobovať strach. Oboje – vy aj vaše rozmýšľanie – dospejú k dohode: „Dodnes sme mali vojnu. Zastavme ju. Urobme dohodu. Zastavme dnes paľbu. Ja sa nebudem bať teba, ty sa neboj mňa.“ Táto dohoda je to, čomu hovorím integrita.
Prvá vec, ktorú musíte urobiť vo vašom živote, je sadnúť si a porozmýšľať o všetkých témach, dimenziách, o priestore a dianí vo vašom živote, o ktorých ste nemali záujem rozmýšľať, o ktorých ste sa báli rozmýšľať. Ak sa bojíte chudoby, musíte si sadnúť a rozmýšľať: “Aký by bol logický koniec a následok chudoby, ktorej sa bojím, o ktorej sa bojím rozmýšľať?“ Sadnite si a rozmýšľajte o tom. Nehovorím, aby ste si spôsobili chudobu. Nie! Ja iba hovorím, rozmýšľajte o tom! Poviem vám, iba za niekoľko dní – nemôže to trvať viac ako 3-4 dni – sa váš strach z chudoby rozplynie! Prosím počúvajte, vždy keď nebudete mať strach o niečom rozmýšľať, tak vás to nebude viac prenasledovať a sedieť vo vašom nevedomí ako bremeno.
Keď sa obávate chudoby, ale nechcete o nej logicky premýšľať, neznamená to, že nebudete o nej premýšľať. Budete sa tej chudoby neustále báť a neustále o nej nevedome premýšľať. Budete márniť všetku svoju energiu, pretože bude vo vás sedieť ako nádor. Bude sedieť vo vašom nevedomom priestore ako veľký nádor. „Vyžehlenie“ vášho myslenia, nemať strach o čomkoľvek rozmýšľať, prijatie akéhokoľvek logického záveru, to je integrita.
Kedykoľvek chcete rozmýšľať o chudobe, smrti, väzení, vždy sa bojíte, že samotné rozmýšľanie o tom všetkom sa môže stať realitou vo vašom živote. Ale kedykoľvek chcete rozmýšľať o bohatstve, o tom, aby sa splnili vaše túžby, tak máte vždy strach: „ Aj keď budem o tom rozmýšľať, nezískam to.“ Pozrite sa ako smiešne funguje váš mozog! Vy si vždy myslíte, že veci, ktoré chcete, nezískate. Myslíte si, že veci, ktoré chcete, nezískate ani vďaka premýšľaniu o nich. Pochopte, myslíte si, že veci, ktoré chcete vo svojom živote, nezískate, aj keď budete na tom pracovať! Ale obávate sa, že všetky veci, ktoré nechcete, dostanete už len tým, že budete o nich rozmýšľať! Život k vám nie je taký nespravodlivý! Čokoľvek sa deje vo vašom živote, sa udeje až potom, keď o tom rozmýšľate a zoberiete za to zodpovednosť! Duch sa objaví vo vašom živote iba vtedy, keď zoberiete zodpovednosť za to, že ho pozvete. Chudoba sa udeje vo vašom živote iba vtedy, keď zoberiete zodpovednosť za to, že ju pozvete, privoláte.”

Zdroj:  https://www.facebook.com/nithyanandaslovakia/?fref=nf

Reklamy